CzechLFS.net
MENU HRÁČI ONLINE
SHOUTBOX
PARTNE?I WEBU


Co je LFS a jak začít?

Co je Live for Speed?
Live for Speed (dále jen LFS) je "hra", která se snaží co nejvěrněji simulovat závody vozidel. Jelikož na hře pracuje pouze 3 členný tým vývojářů, bylo rozhodnuto, že celá hra vyjde ve 3 "fázích" (S1, S2, S3) s tím, že v každé "fázi" budou obsažena nová auta, tratě, funkce, vylepšený fyzikální model apod.

Každá z těchto "fází" bude stát 12 liber {cca 500kč}. Verze S1 vyšla v létě roku 2003, o dva roky později pak vyšla verze S2 Alpha (označení Alpha je použito, jelikož tato verze ještě neobsahuje všechny funkce, které mají tvůrci v plánu). S vydáním verze S2 se tak drtivá většina hráčů přesunula z S1 práve do této verze. Termín vydání S3 zatím znám není, ale asi nelze ho očekávat dříve, než v roce 2010.


Co LFS nabízí?
Jednou z největších předností LFS je jeho fyzikální model - podoba s chováním skutečného vozidla je opravdu velice blízká. V LFS jsou simulovány aspekty jako teplota pneumatik, jejich opotřebení, znečištění, detailně je simulováno i zavěšení kol, které si schématicky můžete kdykoli za jízdy prohlédnout v akci. Spotřeba paliva je pak už samozřejmostí, množství paliva ovlivňuje celkovou hmotnost vozu ale i jeho těžistě. Z toho plyne, že v dlouhých závodech je třeba si dobře rozmyslet strategii zastávek. Co by Live For Speed bylo za simulátor, kdyby nebyl model poškození! Je možné ohnout zavěšení kola nebo poškodit tlumič. Je také možné poškodit karosérii, ale v S2 je tento model ještě nedokonalý a do S3 se na něm ještě určitě bude pracovat.

V této "hře" se neprojedete ve vozidlech jako Ferrari, Porsche či Subaru, stejně tak ani na žádném z reálných závodních okruhů. Ovšem nenechejte se odradit - vozidla i tratě v LFS jsou skutečně propracované, a tak Vám po chvíli ani nebude vadit, že řídíte "nějaké" FZ50, které vypadá jako kombinace Ferrari a Porsche. Jediným skutečně známým vozidlem ve hře je monopost Formule 1 - BMW Sauber. Mezi další licencovaná vozidla patří sportovní kabriolet RaceAbout a "motokára" MRT5. Celkem hra nabízí 19 aut se všemi druhy pohonu náprav (od rodinného hatchbacku, přes silnější sportovní vozy až po čistokrevné závodní speciály) a 6 závodních prostředí (z nichž každé obsahuje několik různě dlouhých kombinací, některé dokonce nabízejí rallycrossové úseky) + 1 rozlehlé parkoviště s možností stavět si tratě z kuželů a s přilehlou drag stripovou rovinkou.

Ovšem ta pravá zábava přichází až s vyzkoušením online závodů - na jednom serveru může závodit najednou až 32 lidí. Je jen na Vás, jestli se přihlásite do nějaké z lig, které pořádá komunita, nebo se budete chtít jen tak projet mezi lidmi z jiných koutů světa - stačí 4x kliknutí myši a můžete závodit online. Další užitečnou funkcí LFS je tzv. LFS World - stránka, kde se Vám započítávají údaje z online závodů (počet ujetých km, počet celkem odjetých závodu, vyhraných závodů, množství spáleného paliva atd.) Pro výpis všech aut a tratí, které LFS nabízí, navštivte tuto stránku.


Jak je to se zakoupením LFS?
LFS se oficiálně prodává pouze po internetu - a to tak, že plnou verzi si zdarma můžete stáhnout odkudkoliv, ale dokud si nezakoupíte licenci, bude se Vám tato plná verze chovat jako demo. Licenci je možno zakoupit přes oficiální stránky nebo přes distributora v České republice. Jak již bylo řečeno, každý "díl" bude stát 12 liber, takže pokud nevlastníte licenci S1, bude Vás S2 stát 24 liber. Pokud licenci S1 vlastníte, S2 Vás přijde na 12 liber. (Samotná licence pouze na S1 se už neprodává.)

VAROVÁNÍ #1: Upozorňujeme, že na fórum a do shoutboxu je ZAKÁZÁNO psát jakékoliv žádosti či nabídky cracku pro LFS.

VAROVÁNÍ #2: Aby mohlo být LFS odemknuto na Vašem PC, je třeba, aby byl připojený k internetu.


Jak začít hrát?
Navštivte sekci Downloady na našem webu a stáhněte si odtamtud poslední verzi hry. Hra nemá žádný instalátor, stačí stažený soubor .zip ROZBALIT (!) do libovolné PRÁZDNÉ složky a spustit soubor LFS.exe. Dále postupujte podle tohoto návodu.

Jestliže máte nějaký dotaz, nejprve podívejte se do sekce Často kladené dotazy, jestli tam nenajdete odpověď. Pokud tam na odpověď nenarazíte, zkuste použít sekci SEARCH na našem fóru. Jestliže ani teď nebudete úspěšní, vytvořte na fórů thread s žádostí o pomoc.

KALENDÁ? ZÁVOD?

P?idat závod
REKORDY
KDO VYHRÁL

(c) Copyright 2004 - 2010 CzechLFS.net, Všechna práva vyhrazena | All rights reserved
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.