SHOUTBOX
PARTNE?I WEBU

Sun Force Cup – Season 1 (Czech) Dokon?en

17. 12. 2006 | Externí autor

Formát závodního ve?era byl jednoduchý. Kvalifikace na 20 minut, následn? Sprint na zhruba 10 minut a hlavní závod ve?era v délce zhruba 30ti minut. Vít?z kvalifikace obdržel 1 bod, ve sprintu bodovalo prvních 10 jezdc? (10,9,8,…), hlavní závod byl za dvojnásobek bod? (20,18,16,…). První závod odstartoval 17.9.2006. Role favorite se hned ze za?átku chopil Rixxi. Vyhrál kvalifikaci a oba závody, ?ímž získal hned po prvním závodním ve?eru zna?ný náskok na ostatní. Další závody už ovšem tak jednostranné nebyly. R?žky vstr?il I SIR a spole?n? s Rixxim si vytvo?ili obrovský náskok p?ed ostatními. P?ed posledním závodem mohli o vít?zství v turnaji bojovat už jen Rixxi a SIR. 3. místo pro sebe však mohlo získat ješt? 6 jezdc?. Bohužel, posledního závodu se moc závodník? neú?astnilo. Ale ani to nezabránilo tomu, abychom si to po?ádn? užili. A jaké jsou tedy oficiální výsledky po 6 závodních ve?erech? Podle o?ekávání nakonec vyhrál Rixxi, který za sezónu vyhrál celkem 7 závod?, což je vice než polovina celkového po?tu závod?. Pokud bude takhle okra?ovat, bude ho velmi t?žké v druhé sezón? poko?it (Pokud se jí bude ú?astnit). Druhý SIR na Rixxiho ztratil pouhých 15 bod?, ?ehož docílil svojí nenápadnou, ale vyrovnanou jízdou. Na bronzový stupínek si potom vystoupal Harad, který na SIRa ztratil propastných 59 bod?. Ovšem zajímavý je fakt, že Sali, který skon?il na 4. míst?, ztratil na Harada pouhé dva body a 5. Itar potom dalších 5. To sv?d?í o tom, že Sun Force Cup byl turnajem velmi vyrovnaným. Nakonec musím ješt? pod?kovat všem jezdc?m za ú?ast, firm? JakaCom s.r.o., která do turnaje p?isp?la cenami za první 3. místa, portálu racetolive.com za skv?lý adminovací systém a samoz?ejm? také pomocnému organizátorovi Haradovi, bez n?hož by se turnaj take nejspíš celý nedokon?il. V dob?, kdy tento ?lánek ?tete se už p?ipravuje 2. sezóna, která má název GTR 2007 league. Jak už ten napovídá, pojede se po celý rok, a to s vozy t?ídy GTR. Tento turnaj za?ne v pr?b?hu ledna p?íštího roku. Dalším plánovaným turnajem je Sun Force Cup World, který však neza?ne d?íve než za p?l roku. Na konec tohoto ?lánku pro vás máme rozhovor z prvními t?emi, takže si ho užijte a na vid?nou zase n?kdy na trati.

1. Místo – Rixxi
P?edn? bych cht?l pod?kovat za tvoji ú?ast v turnaji. S tím úzce souvisí i první otázka. Jak se ti turnaj líbil, co se ti nejvíce líbilo a naopak, co by jsi na turnaji zlepšil, p?ípadn? zrušil?
Z mého pohledu to byl turnaj opravdu povedený. Nebyly tém?? žádné problémy s organizací závod?, jezdci se ve v?tšin? p?ípad? drželi „fair-play“ hry, takže si ?lov?k užil perfektních závodních moment?. UF1000 je skute?n? kouzelné autí?ko. Díky své rychlosti není v po?átcích t?žké, ale jezdit s ním na hran?, to už chce trochu p?esnosti a drobné vyjetí mimo stopu se na rovince projeví v n?kolika ztracených km/h, které jsou ovšem velice cenné. Co bych vytkl? Snad jen škoda malé ú?asti v posledním závod?.

Jak probíhala tvoje p?íprava na jednotlivé závody?
14 dní mezi závody byla dostate?ná doba, abych si vytvo?il set a natrénoval tra?. Nastavení jsem si d?lal sám tak, aby mn? vyhovovalo. Jelikož ve tvorb? set? nejsem „profík“, tvo?il jsem metodou p?idat/ubrat hodnoty a zkusit. (metoda nezklamala-doporu?uji :) ). No a pak zajet pár kol, p?ípadn? se pokusit o WR. Jednou se to poda?ilo, 2x jsem k n?mu m?l velice blízko (setiny). Když to spo?tu, tak pr?m?rn? 1-3h tréninku mezi závody.

Máš n?jaké zajímavé momenty z jednotlivých závod?, o které by ses s námi mohl pod?lit?
SIR, Itar! S nimi jsem si užil nejvíce napínavých souboj?. Tém?? v každém závod? jsem na n? narazil a p?edjet je, byl nep?ekonatelný o?íšek. Samoz?ejm? i spousty dalších souboj? s ostatními byly perfektní a ?íci, který byl ten nejlepší, to opravdu nedokážu.

A máme tu poslední otázku. Hodláš nastoupit i v druhé sezón? (GTR 2007 League)?
P?edb?žn? doufám, že se zú?astním. Ale GTR-ka budou jiná káva :).

Díky za rozhovor.
Taky d?kuji. UFu zdar!

2. Místo – SIR
Já d?kuji za zorganizování turnaje. Turnaj byl perfektní. UF1000 je jednoduché na ovládání, což znamenalo skv?lé závody. Nic moc bych nem?nil, možná jen jednu v?c. Jezdec, který dojede o kolo zp?t není klasifikován, což se mi moc nelíbí.

P?íprava? Mno první 2 závody nebyla p?íprava prakticky žádná, ale autí?ko m? chytlo a na další závody už jsem byl p?ipraven, ale zase jsem to nep?ehán?l ;)

Moment? byla strašná spousta, takže doporu?uji stáhnout Rixxiho summary video. Nejlepší byly pro m? rallycrossové závody.

Zatím ano :)

Nz ;)

3. Místo – Harad
Turnaj bol super. Ke?že sa išlo s najpomalším autom, najviac sa mi pá?ili tesné suboje. Zlepši? sa to asi nedá, ale najviac ma sklamala ú?as?, ktorá bola okram 1. a 2. závodu ve?mi nízka.

Tu sa ani o príprave ve?mi hovori? nedá, ke?že môj tréning za?ínal vä?šinou v de? závodu. U m?a to prebiehalo tak, jako u ostatných jazdcov: Najprv som si zaobstaral set, doladil som ho a za?al som trénova?.

V každom závode bolo kvôli pomalým autám plno zaujímavých momentov, ale medzi najzaujímavejšie patria napríklad také momenty, ke? sme išli 3 jazdci ved?a seba na celkom úzkych tratiach. No a o zaujímavom momente by sa dalo hovori?, aj ke? som v poslednom závode prevrátil auto na strechu.

Bohužia?, GTR autá nemám ve?mi v ob?ube a celý rok by som sa s nimi trápi? nechcel.