SHOUTBOX
PARTNE?I WEBU

Report ze 3. závodu ALTP

30. 10. 2006 | Externí autor

V ned?li 15. ?íjna se jezdci sešli ke t?etímu závodu ALTP3 na n?kterými milovaném, jinými proklínaném m?stském okruhu v South City Town Course.

Boj o body je díky dovažování a rozdílech ve vozech vyrovnaný a tudíž bylo na co koukat.

Kv?li technickým problém?m od?ekli ú?ast Lenny a Jarda82, z osobních d?vod? nestartoval ThorR a Diablo a Palo78 shán?l sponzory a na závod to bohužel nestihl. Jako host se na okruhu ukázal 00Ja, ale bohužel jen na kvalifikaci.
První místo v kvalifikaci si vyjel Ghost_cz, ale bohužel ho na za?átku závodu zklamala technika a ve t?etím kole nedobrovoln? opustil areál závodního okruhu, tím pádem se otev?ela cesta jeho pronásledovatel?m v boji o celkové prvenství.

Funstorm a Branislav se v první polovin? závodu drželi mezi prvními p?ti a v 11. kole se propracovali na první dv? místa.Ve 14. kole Funstorm zajel do box? a Branislav se ujal vedení, které si udržel s velkým náskokem až do cíle. Mrazaq se držel o t?í místa zp?t na 5. pozici. V 15. kole zklamala technika Masterfula a ten nedobrovoln? odstoupil ze 3 .místa, tím se na bednu dostal Sosak pronásledovaný Woodbinem a tento souboj trval až do cíle, kde Sosak udržel 3. místo o necelou desetinu.

Mezitím se bojovalo o zbylé body mezi ostatními jezdci. Nejlépe si vedl Mrazaq, který si ze za?átku poradil s Chipsem a po polovin? závodu udolal i Peeta. Bohužel v soubojích s Peetem ztratil ?as na Woodbina se Sosakem a musel se spokojit s 5. místem. Pro 6. místo si dojel P@cho, který po odstoupení Ghosta do 11. kola vedl, jenže chyba p?i nájezdu do box? ho p?ipravila o stupn? vít?z?. Jen díky rychlé práci mechanik? mohl být rád, že v?bec bodoval. 7. místo si vybojoval PeTo, který na za?átku závodu svád?l p?kné, t?sné a tvrdé souboje se Sonykem a Chipsem.

8. místo si i p?es nehodu s Xedoxem hned po startu vyjel Sonyk, nehoda byla zp?sobena Sonykem a p?edevším teplotou jeho pneumatik. Xedoxovi se bohudík nic nestalo a dojel si pro 9. místo. Do zastávky v boxech jezdil sice na 4. pozici, ale jeho ?asy nesta?ily na lepší umíst?ní. S velkým odstupem za ním dojel na 10. míst? Galahet, který na konci prvního kola t?žce havaroval a než dovezl v?z do box? a než ho mechanici opravili, ztratil mnoho ?asu a propadl se na poslední pozici.

S velkou ztrátou za ním dojel Peet.cz. Na chvostu závodního pole jezdil Tetelik, který se zatím v LFS rozkoukává. Bohužel elektronika v jeho voze v 11. kole zklamala a musel odstoupit.

Po?adí v cíli: Branislav, Funstorm, Sosak, Woodbine, Mrazaq, P@cho, PeTo, Sonyk, Xedox, Galahet, Peet.cz

Do druhého závodu nestartoval Ghost (technické problémy) a Chips (d?vody neznámé), Masterfulovi a Tetelikovi se poda?ilo technické problémy odstranit a mohli bojovat o další body. Díky Ghostov? odstoupení byl souboj o celkové prvenství zase mezi Funstormem, Branislavem a Mrazaqem. Nejlepší pozici m?l Branislav, který startoval z poleposition. Hned od startu za?al svým pronásledovatel?m ujížd?t. P?edevším proto, protože ti za ním se tvrd? prali o pozice.

Nejh?? to odnesl Sosak, který m?l po kontaktu s P@chem poškozený v?z a bylo jasné, že u mechanik? stráví více ?asu. Do box? zajel z 2. pozice v 10. kole a zdržení znamenalo propad až na 10.místo.Ve vedení se zatím držel Masterful. Funstorm a Mrazaq zajeli spole?n? do box? a jejich odstup byl minimální. Masterful p?i nájezdu do box? ud?lal chybu, rozbil auto a to znamenalo propad na p?edposlední místo. Pro první místo si bez problému dojel Branislav, p?ipsal si tak plný bodový zisk z obou závod?.

Vyrovnanou a rychlou jízdou se ukázal Woodbine, který si dojel pro 2. místo. V souboji o 3. místo si snadno poradil P@cho se Sonykem, který o 4. místo p?išel v tvrdých soubojích s Funstormem a Mrazaqem a díky smolné nehod? zavin?né technickým problémem Funstorma v poslední zatá?ce. 7. místo pat?ilo Xedoxovi, který si v prvním kole díky poš?ouchnutí ud?lal výlet do starých box? u prvního splitu. O dva a více bod? bojoval od poloviny závodu s Funstormem a Mrazaqem, ale nepoda?ilo se mu je p?edjet. Pro jeden bod si po problémech na za?átku dojel Sosak a uzav?el tak bodovanou osmi?ku. Devátý dojel Masterful, což je pro n?j ur?it? zklamání, ale boxy v South City jsou zrádné. 10. dojel Galahet, který také nezvládl zastávku v boxech. PeTo nenavázal na dobrý výsledek z prvního závodu a dojel až jedenáctý. Výsledkovou listinu uzav?el na 12. míst? Tetelik. Peet.cz po nehod? s Galahetem nedokon?il.

Po?adí v cíli: Branislav, Woodbine, P@cho, Mrazaq, Funstorm, Sonyk, Xedox, Sosak, Masterful, Galahet, PeTo, Tetelik